שדה דב מן התקשורת

אלפי יחידות דיור, פארק, רצועת חוף ורכבת תחתית: מה צפוי להיבנות במקום שדה דב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

לאחר מאבק ממושך ויצרי, דחיות חוזרות ודיונים ליליים, שדה דב נסגר באופן סופי .(גלובס 02/07/2019)

על השטח שיפונה והשטחים הסובבים אותו ייבנו 16 אלף יחידות דיור ו3,700 חדרי מלון, יוקם פארק גדול, ורצועת החוף תורחב ב-2 ק"מ.

מלבד שטח שדה התעופה עצמו, לפינוי השדה משמעות מרחיקת לכת גם על הבנייה הסמוכה.

תוכנית הענק בצפון מערב תל-אביב, הידועה כתא/3700, היא תוכנית מאושרת להקמת 12,500 יחידות דיור, רובן ברות השגה, 150 אלף מ"ר שטחי תעסוקה, 70 אלף מ"ר שטחי מסחר, ו-1,500 חדרי מלון.

הקרקע ברובה המכריע נמצאת בבעלות פרטית, וחלק קטן ממנה השקול ל-1,000 יחידות דיור מצוי בבעלות המדינה. התוכנית אושרה לפני מספר שנים, תוך התחשבות בקיומו של שדה התעופה ובמגבלות הגובה שהוא מטיל. בעבר, אמר מתכנן התוכנית, אדריכל עופר קולקר, כי פינוי השדה יאפשר תוספת של 4,000-5,000 יחידות דיור לתוכנית, ותוספת קומות לבניינים, שכעת אין מגבלה הנובעת מסלולי טיסה אוויריים.

בהנחה המבוססת ביותר כי בעלי הקרקע לא יוותרו על האפשרות להגדיל את זכויות הבנייה בקרקעותיהם, ובהנחה כי התוספת תאושר, יגדל מספר יחידות הדיור בתוכנית ל-17,000 יחידות דיור. "צריך להבין את ההיקפים של התוכנית" אומר דוד, "בתל-אביב מתגוררים כיום 400 אלף תושיבם, שהם 100 אלף משקי בית. מימוש שתי התוכנית בשדה דב וב-2700 יוסיף לעיר תל-אביב למעלה מ-30 אלף משקי בית.

לאחרונה אף הבהיר מינהל התכנון, שתמך בפינוי שדה דב, כי לאי פינוי השדה השלכות עתק לא רק על מטרופולין תל-אביב, אלא גם על בנייה בערים סמוכות, כמו רמת השרון והרצליה, שם יוגבל גובה הבנייה, ולא יאפשר מימוש פרויקטים של התחדשות עירונית למשל.

Comments

comments

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות