כללי

קרקע, האלטרנטיבה המוצלחת ביותר להשקעה.

קרקעות להשקעה מהוות אפיק השקעה רווחי ומשתלם  כל עוד הן נעשות בצורה מושכלת וחכמה, תוך מתן דגש על  הפרמטרים הבאים; ייעוד הקרקע במצב הקיים, ייעוד הקרקע העתידי, ,ומצבה הסטטורי של התכנית שתאפשר בסופו של התהליך הפשרת הקרקע  לצורך מגורים כמובן. על פי כל הנתונים, שוק הנדל"ן בארץ נמצא במגמת עלייה, ועל פי תחזיות של מומחים, הצפי שבשנים הקרובות, לא יחולו שינויים בנושא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

אנשים רבים אשר צברו הון מסוים, מוצאים את עצמם תרים אחר אפיק השקעה אטרקטיבי, ומוצאים את ההשקעה בנדל"ן ככזאת אשר עונה בצורה הטובה ביותר על דרישותיהם וצרכיהם. היכרות מעמיקה עם שוק ההשקעות בדירות מגורים בישראל, מובילה  למסקנה שמדובר בהשקעה המניבה ברוב המקרים תשואה נמוכה. האלטרנטיבה המוצלחת ביותר להשקעה בדירות, באה לידי ביטוי בהשקעה בקרקעות  השקעה מושכלת ונבונה, יכולה לטמון בחובה תשואה גבוהה במיוחד.

בחינת כדאיות ההשקעה

בחירת קרקע להשקעה, אמורה להיות מותאמת באופן אישי למשקיע, ולהון  שהוא מחזיק ברשותו. כאשר מדובר בנושא של השקעה בקרקעות, ההמלצה הראשונה והחשובה ביותר היא להשקיע בקרקעות שמתחילות תהליך של הפשרה לבניה. כל עוד הקרקע מוגדרת בתכנית כקרקע שתשנה את יעודה (גם אם נכון להיום הקרקע  מוגדרת כקרקע חקלאית) ובעתיד היא תושבח בעקבות שינוי הייעוד המוגדר סטטורית כחלק משינוי ואישור של תכנית המתאר, יש  לקרקע פוטנציאל לתשואות גבוהות ורווחים יפים.

כמו בכל השקעה אחרת, גם השקעה בתחום הקרקעות טומנת בחובה מידה מסוימת של סיכון. למשקיעים אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם ההשקעות בקרקע, מומלץ לבחור קרקע על פי רמת הסיכון המתאימה להם.

מה היא קרקע ברמת סיכון נמוך ומה היא קרקע ברמת סיכון גבוה? קרקע שמבטאת את מצבה ביחס לזמן שייקח עד ל מועד פשרתה. כעיקרון, ככל שהזמן המוערך עד להפשרת הקרקע לבנייה רחוק יותר, רמת הסיכון גבוהה יותר ולהיפך.

בכדי לקבל החלטה מושכלת ונכונה על מידת התאמתה של הקרקע למשקיע הפוטנציאלי, על מצבה של הקרקע כיום, על  הזמן שייקח עד לאישור התכנית,  ועל המחיר הריאלי של הקרקע הנובע ממכלול גורמים אלו, על המשקיע לקבל מידע אמין ומדויק ככל הניתן. ככל שרמת הידע של המשקיע תהיה מדויקת יותר, ההחלטה לגביה תהיה משוכלת יותר ותביא בסופו של דבר לתשואות רצויות. השקעה בקרקע מצריכה ידע רלוונטי לתחום ולכן זה קריטי להיוועץ עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום, אשר יכולים ללוות את  המשקיע בתהליך, לסייע לו בכל שלבי ההשקעה, החל משלב הבנת הצרכים וחיפוש הקרקע, ועד לשלב מכירת הקרקע ומימוש מלוא הרווחים אשר טמונים בה.

השקעה חכמה
קרקעות להשקעה מהוות אפיק השקעה רווחי ומשתלם  כל עוד הן נעשות בצורה מושכלת וחכמה, תוך מתן דגש על  הפרמטרים הבאים; ייעוד הקרקע במצב הקיים, ייעוד הקרקע העתידי, ,ומצבה הסטטורי של התכנית שתאפשר בסופו של התהליך הפשרת הקרקע  לצורך מגורים כמובן.
על פי כל הנתונים, שוק הנדל"ן בארץ נמצא במגמת עלייה, ועל פי תחזיות של מומחים, הצפי שבשנים הקרובות, לא יחולו שינויים בנושא.

אם נדע להשכיל ולהשתמש במידע שיש לנו בנושא קרקעות בצורה מיטבית, נדע למה לצפות הן מבחינת תשואות והן מבחינת לוחות הזמנים, נקבל השקעה חכמה הטומנת תשואה גבוהה .

אז אם גם אתם מעוניינים להשקיע בקרקעות, השלב הראשון אותו תדרשו לעשות, זה כמובן, להכיר את התחום קצת יותר, ובמידת הצורך להיוועץ עם אנשי מקצוע מנוסים הבקיאים בתחום.  אנשים אשר יוכלו למקד אתכם ולסייע לכם בבחירת הקרקע המתאימה והנכונה.

Comments

comments

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות